Kılıç Ambalaj 1987 yılında Bursa da yapışkanlı bantlar çift taraflı bant, maskeleme bandı ve plastik çemberler ile sektöre giriş yaptı.

1994 yılında Türkiyede ilk streç film ithalatıyla sektördeki eksikliği gidererek yelpazesini genişletti. Yine aynı yıl vakum ambalaj imalatına başladı.

Daha sonra sektörün ihtiyacı olan termoformlu ürün imalatına başlayarak ürün yelpazesini genişletmeye devam etti.

1995 yılında firmamız dünyanın en büyük streç üreticisi olan Mobil Exon’un Türkiye Distribütörü olmuştur. Daha sonra Mobil Exon’un streç bölümünü ITW grubuna devir etmesi ile birlikte firmamız ITW çatısı altında çalışmalarına devam etmiş ve ITW grubunun streç makinalarının ülkemizdeki tek satıcısı olmuştur.

Firmamız müşterilerimizin talebi doğrultusunda 2011 yılından bu yana Zeytin sektörü başta olmak üzere Bakliyat, Baharat ve Kuruyemiş sektörlerine Teşhir standları yapmaya başlamıştır.

Makina parkımızda Vakumlu ve Termoformlu plastik ürünleri şekilleme üretimine devam etmektedir. 150 mc’den 2 mm kalınlığa kadar artan ürünler otomatik makinelerde termoform ile şekilleme yapılmaktadır. Ürün cinsleri  A-pet , PVC , PP , PS , ABS , PE , EVA , PET-G’dir.

Vakumlu üretimler, başta otomotiv sektörü olmak üzere bir çok alanda kullanılmaktadır. Bu ürünlerde kalınlık 1 mm ile 8 mm arasında olup ABS, PS, PE, PP, A-PET, PET-G ve laminasyonlu ürünlerdir.

Yıllardan beri gelen deneyim ile firmamız müşterilerimize en iyi çözümleri sunabilmek adına günümüzde de var gücüyle çalışmaya devam etmektedir. Gizlilik, güvene dayalı ilişkiler ve verdiğimiz sözlere uymak gibi etik değeler bizim için oldukça önemlidir.

VİZYONUMUZ

  • Katma değeri yüksek ürünler
  • Rekabetçi fiyat politikası
  • Doğru çözümler için çözüm ortaklıkları
  • %100 müşteri memnuniyeti
  • Kaliteli ve zamanında sevkiyat
  • Güvenilir ve tercih edilen bir tedarikçi olma